W dniach 26 i 27 listopada br. grupa naszych uczniów i absolwentów wraz z opiekunami udała się na wycieczkę do Krakowa.

Głównym punktem programu był wtorkowy wernisaż obrazów naszych twórców – laureatów Międzynarodowego Biennale Sztuk Plastycznych Osób Niepełnosprawnych wyeksponowanych w Galerii Politechniki Krakowskiej „Gil” . Wystawa prezentująca ponad 30 prac była podsumowaniem 14 lat sukcesów odnoszonych przez uczniów naszej szkoły na biennale. Uroczyste spotkanie otworzył wybitny rzeźbiarz, profesor Stefan Dousa, który wypowiadał się z wielkim uznaniem o pracach naszych artystów. Poza wernisażem wyjazd oferował wiele innych atrakcji . W pierwszym dniu wycieczki uczniowie zwiedzili zabytkową kopalnię soli w Wieliczce i odwiedzili Sanktuarium w Krakowie – Łagiewnikach. Następnego dnia oprócz udziału w otwarciu wystawy poznali zabytki starego Krakowa.

Zamknij